ЛІТО - НЕ ПРИВІД ЗУПИНЯТИСЬ!

20 лип. 2022
В рамках навчальної практики студентів спеціальності «Психологія» Університету митної справи та фінансів в Дніпропетровському обласному методичному ресурсному центрі відбулась зустріч із завідувачкою та фахівцями НМЦ практичної психології та соціальної роботи.

Головною темою була: Нормативно-правова база для роботи практичного психолога системи освіти. Під час зустрічі студенти дізналися, що:
У системі освіти діє психологічна служба, що забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їх поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей, сприяє створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладів освіти. У своїй діяльності психологічна служба керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту», іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України.
Психологічне забезпечення освітнього процесу в закладах освіти здійснюють практичні психологи. Практичний психолог повинен постійно взаємодіяти з колективом закладу, тобто з учителями, завучем а насамперед з адміністрацією. Саме адміністрація є так званими замовниками послуг психолога.
Найчастіше практичний психолог працює саме зі здобувачами освіти, при умові, що на індивідуальну роботу з дитиною дозвіл надають батьки. З ними, практичний психолог може працювати в плані партнерства, щоб краще зрозуміти проблему, яка виникає в їх дітей.
Головною його метою є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку дитини, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки відповідно до цілей та завдань системи освіти.
Якщо робити висновки, то майбутні фахівці дізналися про мету, структуру психологічної служби, організацію управління нею, основні завдання, принципи, функції, зміст та порядок діяльності працівників психологічної служби установ освіти, закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, позашкільної освіти, спеціалізованої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та вищої освіти.
Також у студентів була можливість ознайомитись з сучасними психодіагностичними методиками, розгледіти матеріали та спробувати елементи практичного застосування (в парах) під контролем сертифікованого фахівця.