КЗО "ДОМРЦ" ДОР

Дистанційна освіта на Класній оцінці

Методичні посібники

Робота інклюзивно-ресурсних центрів із психолого-педагогічної підтримки дітей з особливими потребами, в тому числі з обмеженнями зорового функціонування, на всіх етапах має базуватися на розумінні їх можливостей та особливостей функціонування. На допомогу фахівцям ІРЦ представлено методичні рекомендації щодо комплексної оцінки розвитку і надання корекційно-розвиткових послуг на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності і здоровя дітей та підлітків.

Оцінити когнітивну сферу у дитини з тяжкими порушеннями мовлення не проста задача навіть для досвідчених логопедів. Використання стандартних методик для обстеження стану психофізичного розвитку дітей, наробок фахівців ДОМРЦ зможуть допомогти фахівцям інклюзивно-ресурсних центрів, логопедам інклюзивних закладів, батькам дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку дослідити стан когнітивної сфери дитини і спланувати розвивальну й корекційну роботу. Посібник може бути рекомендований спеціалістам психолого-медико-педагогічних консиліумів загальноосвітніх закладів та фахівцям інклюзивно-ресурсних центрів, логопедам та батькам дітей з особливими освітніми потребами.

Посібник містить матеріали стосовно корекції неврозів у дітей дошкільного та шкільного віку. Призначений для фахівців спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивною формою навчання: практичним психологам, вчителям-дефектологам, вчителям-реабілітологам, педагогам.

Практика спілкування з батьками дітей з порушеннями слуху, що навчаються в загальноосвітніх дошкільних закладах  та фахівцями таких закладів окреслила ряд питань стосовно реабілітації та виховання  дітей з кохлеарними  імплантами в зазначених установах. Зважаючи на  те, що кількість дітей з кохлеарними імплантами  з року в рік зростає, проблема взаємодії батьків, сурдопедагогів та працівників загальноосвітніх дошкільних закладів ставатиме все більш актуальною. В посібнику  висвітлюються деякі специфічні питання корекції дітей з кохлеарними імплантати і будемо вдячні, якщо поради будуть корисні для працівників дитячих дошкільних закладів та батьків.

Методичні рекомендації адресовані педагогам і батькам дітей раннього віку. Мета методичних рекомендацій:

- надання практичної допомоги батькам при проведенні корекційно-розвиваючих занять з дітьми раннього віку в домашніх умовах;

- підтримка у батьків позитивного ставлення до виконання своїх обов'язків щодо розвитку та виховання дітей.

У методичних рекомендаціях розповідається батькам в доступній формі про те, як зробити так, щоб їхні діти росли здоровими, розумними, ініціативними, самостійними і творчими людьми.

Посібник містить матеріали стосовно етапів формування мовлення дітей раннього віку, причини затримки мовлення та практичні рекомендації. Призначений для фахівців спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивною формою навчання: логопедам, вчителям-дефектологам, педагогам, батькам.

Посібник містить матеріали стосовно корекції сенсорного розвитку дітей раннього віку з особливими освітніми потребами.  Призначений для фахівців спеціальних та загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивною формою навчання: практичним психологам, вчителям-дефектологам, вчителям-реабілітологам, педагогам.