Все про вакцинацію від Covid-19 в Україні   https://vaccination.covid19.gov.ua/

COVID-19 ТА ЗІР
Офтальмологам відомо, що ВООЗ вже внесла ураження очей до списку симптомів коронавірусу.
Різні джерела інформації відзначають, що є від 3% до 50% імовірності, що слизова оболонка очей може бути вхідними воротами для віруса ковід. Сльозова рідина може бути сприятливим середовищем, де розмножуються віруси, у тому числі і коронавірус. Є дані, що навіть у хворих дітей на коронавірус без проявів кон’юнктивіту в сльозі методом ПЛР був виявлений вірус SARS-Cov.
Статистика європейських вчених свідчить, що у 50% дітей , які захворіли на коронавірус, відмічаються почервоніння очей і слизове виділення з кон’юнктиви ока на фоні підвищення температури тіла. У разі запущеного процесу може бути гнійне виділення із слизової ока.
Іноді почервоніння очей може бути ознакою початку вірусного захворювання, коли інші прояви хвороби ще не розвинені. У деяких дітей після перенесеного ковіда можуть бути скарги на зниження гостроти зору, помутніння зображення, спотворення форми предметів, літер, або цілої строки в тексті. Батьки дитини повинні звернути увагу на ці скарги дитини і звернутися до лікаря-офтальмолога. Своєчасне звернення – це запорука успіху в лікуванні хвороби і збереження гарного зору.
❗ Як правило, якщо у дитини до захворювання коронавірусом був 100% зір, то після одужання візуальні симптоми проходять і зір повертається до норми.
Але треба пам’ятати, якщо дитина є міопією перехворіла на ковід, то прогресування міопії дуже стрімке - з 28,5 % до 50%. Коронавірус дає стимул до прогресування міопії протягом 3 місяців, стверджують американські фахівці-офтальмологи.
Якщо батьки пізно звернулися до офтальмолога і запальний процес від кон’юнктиви перейшов до рогівки, то у дитини може виникнути кератокон’юнктивіт, помутніння рогівки з формуванням більма. А цей стан з часом може привести до сліпоти у дитини.
Методи захисту від вірусу:
✅ носіння захисних, або корекційних окулярів, які захищають при спілкуванні від попадання слизу хворого на коронавірус в очі дитині;
✅ миття рук з милом, умивання обличчя, очей водою, коли дитина повертається додому зі школи, або дитячого садочка; також треба помити окуляри з милом;
✅ носіння захисної маски;
✅ у разі можливого контакту з хворим на коронавірус, треба закапати очні краплі – «Окомістін», «Офтамілл» - по 1-2 краплі в кожне око, а потім через деякий час промити очі. Ці заходи допоможуть зменшити концентрацію попадання вірусу на слизову оболонку ока, і тим самим легше буде протікати вірусна хвороба;
✅ застосування спеціальних дезінфікуючих серветок для очей – «Блефаклін», з метою протирання очей та окулярів.
Ось такі прості поради лікаря-офтальмолога допоможуть Вам і Вашій дитині захиститися від зараження на вірус, у тому числі на коронавірус.

Наказ КЗО"ДОМРЦ" ДОР Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19  від 07.09.2021 року за №38   /uploads/editor/3987/342078/sitepage_63/files/nakaz_kovid.pdf