Служба реабілітації зору

Лікувально-профілактична робота для дітей, які мають порушення зору, ведеться за такими напрямами: консервативне, плеоптичне і плеопто-ортоптичне лікування; підбір оптичних засобів корекції, спеціальна лікувальна фізкультура; профілактика наслідків основного порушення; профілактика соматичних захворювань. Медична корекція основного порушення передбачає застосування під час занять відповідної оптичної апаратури.

Для реабілітації дітей зі слабозорістю, сліпотою із залишковим зором, а також для ефективного лікування та спостереження в динаміці дітей з порушеннями рефракції, різними видами косоокості, амбліопії у службі реабілітації зору функціонує плеопто-ортоптичний кабінет, який укомплектований усім необхідним обладнанням. Сучасні методики стимуляції зору дозволяють підтримати і поліпшити як гостроту зору, так і якість зору: чіткість, яскравість, контрастність. Курс апаратного лікування складається індивідуально для кожної дитини, з урахуванням віку, особливостей розвитку, офтальмологічного діагнозу та розрахований на 10-15 днів. Корекційне заняття проходить у невимушеній обстановці, має ігрову форму, тому проводиться навіть для дітей раннього дошкільного віку.

Залежно від рекомендацій лікаря до курсу апаратного лікування можуть увійти:

Комплекс корекційних комп'ютерних програм ("Контур", "Дискотека", "Карусель", "Кодінг", "Чібіс", "Страбізмус", "eYe" та інші) застосовується для консервативного лікування косоокості, амбліопії, порушень рефракції, спазму акомодації, розвитку сприйняття кольору, здібності орієнтування в малому просторі. Корекційні комп'ютерні програми використовуються для відновлення міжнейронних зв'язків, як на рівні сітківки, так і в центральних відділах зорового аналізатора, а також допомагають підвищити гостроту зору, відновити та розвинути у дитини бінокулярний, глибинний, стереоскопічний зір.

Прилад «Бівізіотренер-02» активно використовується для підвищення гостроти зору при амбліопії з центральною фіксацією, розвитку та закріплення одночасного та бінокулярного зору.

Апарат для стимуляції зору «БРИЗ АЗМЕТ-330» впливає на зоровий аналізатор у чотирьох напрямках: інфрачервоне нагрівання, повітряне натискання, магнітне поле та звуки природи. Впливає на важливі акупунктурні точки навколо очей, стимулює циркуляцію крові в капілярах, активізує обмінні процеси, забезпечує надходження кисню до тканин ока та мозку. Застосовується при міопії, спазмі акомодації, гіперметропії, астигматизмі, амбліопії.

Стимулятор зору «БРИЗ АЗМЕТ ВЕМ-1» впливає на біологічно активні точки параорбітальної області та поєднує кілька форм впливу: магнітотерапію, вібромасаж. Активно застосовується у лікуванні та профілактиці короткозорості, спазму акомодації та при інших порушеннях рефракції у дітей.

Електронний збільшувач "ПРИЗМА" застосовується у корекційних вправах для розвитку зорово-моторної координації «рука – око», розвитку зорової уваги, зорового пошуку, довільної сфери. Цей апарат легко та з цікавістю освоюють навіть найменші пацієнти.

Прилад "Панорама" використовується для лікування різних видів амбліопії методом панорамних фігурних сліпучих полів. Спосіб відноситься до неприцільних методів лікування, тому застосовується при амбліопії з усіма видами фіксації, зокрема периферичної. Лікування даним приладом показано дітям із функціональним недорозвиненням сітківки, починаючи з раннього віку.

Тренувальні вправи на приладі Амбліотренер АТР-1 засновані на поєднанні зорових подразнень із тактильними, кінестетичними та звуковими. Мета цих вправ - підвищити зорову функцію амбліопічного ока і, що особливо важливо при лікуванні косоокості, підвищити зорову функцію макулярної області очного дна.

Апарат спектральний офтальмологічний АСО призначений для біоритмічного впливу світлом різної довжини хвилі на орган зору з метою лікування та профілактики захворювань очей, внутрішніх органів та нервової системи. Лікування даним приладом показано при різних видах амбліопії, порушення бінокулярних зорових функцій, міопії, косоокості, патології рогівки, сітківки.

Для реабілітації та відновлення зору у дітей з глибокими та функціональними порушеннями зору застосовується унікальний АПАРАТНИЙ КОМПЛЕКС “АМБЛІОКОР-01”.

АПАРАТНИЙ КОМПЛЕКС “АМБЛІОКОР-01” є єдиним апаратом, який дозволяє підтримувати зорові функції на максимально можливому рівні при органічних формах патології ока у дітей (глаукома, дистрофія сітківки, часткова атрофія зорового нерва), а також при функціональних порушеннях зору (короткозорості,  далекозорості, астигматизмі, амбліопії, спазмі акомодації, косоокості).

В основі його дії лежить метод відео-комп'ютерного аутотренінгу. При проведенні курсу лікування, внаслідок саморегуляції зорового сприйняття, у пацієнта оптимізується робота нейронів зорової кори головного мозку та виробляється рефлекс на «правильний» зір.

Метод відео-комп'ютерного аутотренінгу забезпечує можливість отримання стабільного зору за короткий термін. При цьому не потребує вольових зусиль, оскільки умовно-рефлекторні сигнали реалізуються підсвідомому рівні.