ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ФАХІВЦІВ

7 лют. 2022

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ФАХІВЦІВ
З 1.01.2022 р. вступила в дію Постанова про порядок проведення скринінгу слуху дітей, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України №1144 від 9.06.2021 р., відповідно до якої:
1) Скринінг слуху новонароджених повинен бути проведений протягом 1-го місяця з дня народження дитини безпосередньо у закладі охорони здоров'я, в якому перебуває дитина після народження. Обстеженню підлягають 100% новонароджених.
2) Скринінг слуху дітей раннього віку (1,5 - 3 роки) проводиться перед зарахуванням до закладів дошкільної освіти в закладі охорони здоров'я за місцем спостереження або надання медичних послуг дитині.
3) По досягненню 6-річного віку проводиться скринінг слуху перед зарахуванням до першого класу закладу освіти.
Спеціалісти служби реабілітації слуху Дніпропетровського обласного ресурсного центру радять не ігнорувати це дослідження, адже воно дозволить своєчасно визначити, чи є порушення в роботі слухового аналізатора, та, відповідно, надати своєчасну допомогу дитині.
Якщо дитині за якихось умов не було проведено скринінгове дослідження слуху, спеціалісти ДОМРЦ з радістю в цьому допоможуть .
В службі реабілітації слуху ДОМРЦ скринінг слуху та комплексне обстеження стану слухової функції можна зробити суб’єктивними та об’єктивними методами:
• реєстрація безумовно-рефлекторної реакції (діти до 1 року) та умовно-рефлекторної реакції (діти 3-5 років) (педіатричні аудіометри РА2 та РА5);
• тональна аудіометрія (тональний аудіометр АD 229 фірми "Interacoustics") (діти з 5 років, раніше - після відповідного навчання);
• об’єктивна імпедансна аудіометрія (тимпанометрія – діагностика середнього вуха; акустичний рефлекс – оцінка стану слуху та топічна діагностика (імпедансний аудіометр AT235h фірми "Interacoustics" - в стані сну або спокою, незалежно від віку дитини);
• отоакустична емісія – слуховий скринінг, діагностика та моніторинг функції зовнішніх волоскових клітин равлика (прилад ОtoRead фірми "Interacoustics" в стані сну або спокою, незалежно від віку дитини);
• об’єктивна аудіометрія по слухових викликаних потенціалах приладом Integriti V500 фірми "Vivosonic" (Канада), (в стані сну або спокою, незалежно від віку дитини).
Ми знаходимося за адресою:
м. Дніпро, Соборний район, вул. Паторжинського 13а.

Запис за телефонами:
066-316-36-92