ПОРАДИ ФАХІВЦЯМ ІРЦ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ОЦІНКИ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

30 вер. 2023
(запис Zoom-конференції)

На сьогоднішній день вирішення питань своєчасного визначення категорій (типології) освітніх труднощів у осіб з особливими освітніми потребами (ООП) та рівнів підтримки в освітньому процесі набувають важливого значення в умовах активної соціальної інтеграції дітей з ООП та забезпечення рівного доступу до якісної освіти за найкращими світовими стандартами.
Мовлення завжди є показником того чи іншого порушення в загальній картині нервово-психічного стану дитини. Відтак у системі комплексного обстеження особливу увагу займає оцінка мовленнєвого розвитку дітей.
В Україні вивчення рівня мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку на відповідність віковій нормі, виявлення дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку, відмежування від інших порушень психофізичного розвитку, визначення обсягу і змісту психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг сьогодні покладено на інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ).
На що звернути увагу? Пропонуємо думку фахівців ДОМРЦ.