Проєктна діяльність

Проєкти
 обласного навчально-методичного центру корекційної педагогіки

Фестиваль досягнень

Високі вимоги до професійної діяльності корекційного педагога зумовлюють необхідність навчання впродовж життя, адаптації до динамічних змін, що відбуваються в суспільстві та освітній галузі. Серед ефективніших технологій навчання педагогів на робочому місці є така групова форма як обмін досвідом (наставництво).

Особливого значення набуває обмін досвідом щодо роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби, між педагогами спеціальних закладів освіти та педагогами закладів дошкільної та загальної середньої освіти, які працюють з дітьми з ООП під час інклюзивного навчання.

Проєкт запроваджений для:

• розповсюдження позитивного досвіду роботи корекційних педагогів серед колег;

• для створення оптимальних умов для неперервного підвищення кваліфікації фахівців у міжатестаційний період;

• для напрацювання матеріалів для аналізу роботи фахівця, що атестується, у міжатестаційний та атестаційний період.

Організаційна інформація:

День для професійних зустрічей: СЕРЕДА.

Час та тривалість зустрічі: визначатиме кожний доповідач окремо.

Платформа для зустрічі: Zoom.

Для організації виступу учасник професійної спільноти надає до Центру корекційної педагогіки необхідну інформацію, а саме:

1. ПІБ;

2. заклад, в якому працює;

3. посада;

4. тема виступу;

5. контактні дані (телефон або електронна пошта) для обговорення організаційних питань.

Права та обов’язки двох сторін професійної взаємодії:

Центр корекційної педагогіки:

Спікер:

Планує Zoom-зустріч

Надає пропозиції теми для виступу

Дає оголошення про зустріч у групі

Обговорює дату та час зустрічі

Записує та розміщає у групі запис виступу

Готує презентаційні матеріали

Надає фахівцю сертифікат спікера (за умови заходу, тривалістю не менше ніж 30 хвилин)

Виступає у визначений час, надає відповіді на питання колег

Валіза на коліщатах

Педагог, що працює з дітьми з особливими освітніми потребами, повинен володіти системою загальних і спеціальних професійних знань, які формують уявлення про типологію і структуру розвитку, про способи попередження і подолання труднощів, про методи психолого-педагогічного впливу.

Педагог повинен володіти методами усунення і корекції труднощів, спеціальними методами навчання дітей з особливими освітніми потребами як у дошкільному, так і в шкільному віці, проводити профілактичну роботу з недопущення виникнення додаткових труднощів.

Успіх у виконанні цих завдань залежить від наявності в педагога глибоких професійних знань і навичок, широкої орієнтації в сучасних досягненнях науки, від володіння технологіями, знання окремих прийомів роботи, вмілого використання вправ, а також від його творчої активності й ініціативи.

Проєкт запроваджений для:

• допомоги молодим фахівцям у доборі ефективних вправ, спрямованих на подолання певних труднощів;

• розвитку професійних компетентностей фахівців (знання фахових методик, технологій тощо);

• сприяння кваліфікаційному, творчому, професійному зростанню корекційних педагогів області;

• підготовки тематичних добірок дидактичних та ігрових матеріалів для практичної діяльності корекційних педагогів.

Організаційна інформація:

День для старту нової теми: ЧЕТВЕР.

Час та тривалість обговорення: місяць.

Платформа для взаємодії: група «Дніпропетровський обласний центр корекційної педагогіки» в мережі Фейсбук.

Хід реалізації:

1. Фахівці Центру корекційної педагогіки озвучують якусь задачу, яку розв'язують корекційні педагоги на заняттях з дитиною.

2. Кожний учасник спільноти в коментарях пропонує зі свого арсеналу якусь вправу, спрямовану на роботу з озвученою трудністю.

3. Фахівці Центру корекційної педагогіки узагальнюють отримані матеріали в збірничок та розміщують у доступі для учасників спільноти.

Права та обов’язки двох сторін професійної взаємодії:

Центр корекційної педагогіки:

Учасники спільноти:

Планує тему для обговорення

Надають пропозиції теми для обговорення

Дає оголошення в групі

Добирають відповідний матеріал

Узагальнює отримані матеріали в добірку, надає учасникам спільноти доступ

Презентують власні матеріали в електронному вигляді у коментарях

Школа молодого фахівця

Колективною формою методичної роботи, яка сприяє розвитку початкового професійного рівня фахівців є школа молодого фахівця, в основу якої покладено компетентнісний підхід до здійснення корекційно-розвиткової роботи та надання психолого-педагогічних послуг.

Проєкт запроваджено для прискорення процесу адаптації молодих спеціалістів до діяльності в закладах освіти, надання практичної допомоги молодим фахівцям з методичних питань та питань роботи з документацією, формування творчого підходу до професії корекційного педагога.

Організаційна структура школи молодого фахівця передбачає наступні етапи:

• діагностичний, який забезпечує виявлення індивідуальних потреб у методичній допомозі;

• плануючий, передбачає визначення та планування основних напрямів розвитку професійної компетентності фахівця;

• організаційний, що забезпечує якісне формування знань та умінь молодих фахівців з визначених проблем;

• корегуючий, що передбачає внесення коректив з урахуванням набутих знань, умінь та необхідних для здійснення діяльності;

• практичний, завдяки якому здійснюється обмін набутим досвідом.

Основні напрямки роботи:

⮚ здійснення заходів щодо поглиблення знань щодо методології корекційної роботи, вивчення документів Міністерства освіти і науки України,  нормативних та методичних матеріалів;

⮚ розгляд актуальних питань професійної діяльності;

⮚ організація методичної роботи з вивчення узагальненого передового педагогічного досвіду корекційних педагогів області; визначення шляхів його творчого використання;

⮚ підготовка до інноваційної діяльності, фахового росту молодих спеціалістів;

⮚ здійснення заходів щодо підвищення освітнього, науково-методичного та культурного рівнів молодого фахівця.