ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

15 бер. 2024
14 березня в Україні відзначають День українського добровольця.

Цей день започатковано 17 січня 2017 року Верховною Радою з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Дату обрано не випадково: 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом.

За статистичними даними, загалом у воєнному конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур. У перші тижні повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році майже 100 тисяч добровольців вступили до лав Сил територіальної оборони ЗСУ.

Із вдячністю кожному й кожній за відданість і подвиг, мужність та витримку, кожному й кожній, хто вдень і вночі на полі бою показує, що таке справжній героїзм та сила учні спеціальної початкової школи спільно з вчителями підготували для бійців маленькі, наповнені теплом рук та сердець, подарунки.