ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЗБУКИ БРАЙЛЯ

4 січ. 2023
Саме 4 січня 1809 року народився французький тифлопедагог Луї Брайль, який розробив рельєфно-крапковий шрифт для незрячих людей, що використовується в усьому світі.

Цей чудовий метод став дуже популярним. Нині завдяки цьому простому, добре продуманому шрифту, який майже 200 років тому розробив самовідданий юнак, писемне слово стало досяжне мільйонам незрячих людей.
    Азбука тактильно поєднує графічні символи, що дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні, та наукові знаки.
   В сучасних умовах ми бачимо, як постійно розвивається наука і техніка. Як поступово стає безбар'єрним житловий, громадський, навчальний простір – від звукових пристроїв на світлофорах, озвучення закладів громадського користування, формату DAISY-аудіолітератури з функцією навігації та смартфонів зі шрифтом Брайля до першого в світі автомобіля-баггі для незрячих людей, обладнаного лазерними датчиками-далекомірами, які при русі визначають відстань до перешкод.
   Для незрячих та слабозорих дітей змінюються форми навчання. Тепер діти з важкими порушеннями зору мають можливість вибору закладу навчання – школа для слабозорих, незрячих дітей, дитячий садочок для дітей з порушеннями зору чи інклюзивне навчання в умовах найближчої загальноосвітньої школи, дитячого садка.

Дніпропетровський обласний методичний ресурсний центр має ресурс та можливість для проведення комплексної оцінки розвитку дитини з порушеннями зору, надання консультацій та рекомендацій лікаря-офтальмолога щодо організації режиму зорового навантаження дитини, використання вправ для очей, особливостей організації навчання дітей з косоокістю, міопією, гіперметропією та астигматизмом.
В ДОМРЦ незрячі та слабозорі діти можуть отримати повний набір підручників шрифтом Брайля від 1 до 7 класу та книги і казки для дітей першого та другого року навчання.
❕
    Незрячі діти нічим не відрізняються від зрячих, просто вони сприймають навколишній світ трохи інакше. Тому створення безперешкодного життєвого, навчального середовища для незрячих, слабозорих дорослих та дітей – одне з головних завдань нашого суспільства.