ЄДИНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК "БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ"

17 лист. 2023
З 15 до 21 травня 2023 року в Україні триває перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”, в межах якого було заплановано Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху.

Так, 17 листопада 2023 року в спеціальній початковій школі КЗО "ДОМРЦ "ДОР" було проведено інтерактивний урок «Безпечна дорога додому».
У будь який час дітям важливо знати основи безпечної поведінки на дорозі. Вчителі СПШ розробили та підготували вправи та ігри, які у доступній для учнів формі формували необхідні знання та навички. Діти із задоволенням вивчали правила дорожнього руху, які стосуються пішоходів.
Ось декілька фрагментів уроку, які сприяли практичному опануванню важливої для безпеки на дорозі інформації:

Знай свій колір
Діти дізналися про світлофори та основні дорожні знаки, а також про те, на що вони вказують.

Зупинись. Подивись. Переходь
Актуалізували знання, що переходити дорогу можна тільки у спеціально визначених місяцях: по наземним пішохідним переходам, позначеним знаком «Пішохідний перехід» або розміткою-«зеброю», обов’язково на зелене світло; по підземним або надземним переходам.

Будь уважним — слухай
Вчителі сконцентрували увагу учнів на тому, що не завжди можна побачити автомобіль, адже він може бути за рогом. Тому біля дороги потрібно прислухатися та бути уважними, щоб завчасно зреагувати на наближення транспортного засобу.

Завжди ходи по тротуарах
В цій частинні уроку навчали дітей рухатися лише по тротуарах, тримаючись правої сторони, щоб не заважати зустрічним пішоходам.
Вчителі СПШ підготували та надали батькам пам’ятку з рекомендаціями щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами правил дорожнього руху та формуванню вміння їх дотримуватись.
Пропонуємо вашій увазі декілька методів, які допоможуть привчити дитину до правильної поведінки на дорозі:
  • Власний приклад
Діти завжди повторюють за дорослими, то використайте це на користь, нехай діти вчаться у вас тільки хорошим манерам.
  • Розмови
Звичайна прогулянка може з легкістю перетворитись у захопливий урок про безпечну поведінку на дорозі.
  • Творчість
Повчальні мультики, книжки, мобільні додатки — усе підходить для вивчення правил дорожнього руху. Намалюйте та розфарбуйте дорожні знаки або плакати, щоб допомогти дітям краще їх запам’ятати.
  • Гра
Ніхто не любить зубрити нудні правила, а от гратися подобається всім. Гра — це один із найкращих способів навчити дітей тому, що важливо.